Nejste ještě členy Věrnostního programu Timo?

Zaregistrujte se a získejte výhody
ke svým nákupům.
registrace
více informací zde

Výhody nákupu u nás

  • Víme o našich produktech vše, jsme jejich výrobce
  • Stabilní společnost s 20 letou tradicí
  • Poštovné zdarma nad 1800 Kč
  • Věrnostní program - 8% z Vaší objednávky zpět
  • 4x ročně nová kolekce
  • Nabízíme širokou nabídku velikosti od velikosti A do K
Aktuality
11. srpna 2014
Exotické destinace - JAR

Jihoafrická republika je další z exotických destinací, které vám chceme představit. Je to země neskutečně bohatá na přírodní krásy a také spoustu nalezišť zlata a diamantů. Naleznete zde spoustu národních parků, hory, vinice a také safari, ve kterém můžete pozorovat slony, zebry, žirafy, antilopy, lvy a další zvířata.

Co všechno můžete v JAR vidět?

Stolová hora

Přibližně kilometrová hora, lemovaná strmými srázy Ďáblův vrchol, Signální hora a Lví hlava, se tyčí nad Kapským městem. Je nejen jeho dominantou, ale také jedním z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí JAR. Tvrdí se, že se jedná o nejčastěji zdolávanou horu světa. Stolová hora představuje obrovský blok pískovce dlouhý přes 2 km a starý možná i 500 miliónů let. Na vrchol této hory se můžete dostat celkem pohodlně lanovkou. Z tohoto místa je krásný výhled na Kapské Město a mys Dobré naděje.

Kapské město

Kapské město je druhé největší město JAR a zároveň hlavní legislativní město JAR. Díky úžasným přírodním scenériím je Kapské město označováno za jedno z nejkrásnějších měst světa.

[caption id="attachment_263" align="aligncenter" width="450"]Kapské město a Stolová hora Kapské město a Stolová hora[/caption]

Mys dobré naděje

Nazývá se tak západní část Kapského poloostrova a jedná se o ostrý pevninský výběžek v JAR. Mys Dobré naděje je často (a nesprávně) označován jako místo, na kterém se setkávají Atlantský oceán a Indický oceán. Dnes je mys Dobré naděje hlavně cílem turistů.

Střelkový mys

Nejjižnější místo JAR a zároveň celého afrického kontinentu. Prochází jím poledník, který zároveň představuje pomyslnou hranici mezi Atlantským a Indickým oceánem. Tato nevýrazná skalnatá část pobřeží je vzdušnou čarou vzdálená 170 km jihovýchodně od Kapského Města - hlavního města JAR.

[caption id="attachment_262" align="aligncenter" width="450"]Střelkový mys Střelkový mys[/caption]

St. Lucia Wetlands

Na hranicích JAR s Mosambikem, se nachází park The Greater St. Lucia Wetlands, rezervace chráněná organizací UNESCO. Obrovské sladkovodní jezero St. Lucia - ve skutečnosti se však jedná o ústí několika řek do Indického oceánu - patří mezi unikátní světové ekosystémy. Jedná se o skutečný skvost JAR. [caption id="attachment_265" align="aligncenter" width="450"]Hroši v jezeru St. Lucia Greate Hroši v jezeru St. Lucia Greater[/caption]  

Blyde River Gorge

Jedná se o třetí největší kaňon na světě. Několik km od kaňonu se dostaneme krásnou krajinou jehličnatých lesů k překrásné vyhlídce - God´s Window - "výhled z božího okna". Což je jedna z nejznámějších vyhlídek v JAR. [caption id="attachment_266" align="aligncenter" width="600"]Blyde River George Blyde River George[/caption]  

Krügerův národní park

Jeden z nejkrásnějších přírodních rezervací jižní Afriky se rozprostírá na severozápadě JAR na hranicích s Mosambikem a umožňuje návštěvníkům pozorovat divoká zvířata nebo obdivovat mohutné stromy baobaby.

Durban

Durban je jedním z největších měst JAR a největší v provincii KwaZulu-Natal. 70% obyvatelstva tvoří černoši. [caption id="attachment_267" align="aligncenter" width="450"]Durban Durban[/caption]

Národní park Addo Elephant

Neuvěřitelné spektrum fauny a flóry na území JAR. Park má rozlohu 3600 km2. Kromě pevninských ekosystémů byl rozšířen i na mořské pobřeží, kde pod něj byly zahrnuty některé ostrovy významné pro rozmnožování mořských ptáků. Převládajícím ekosystémem je savana, případně lesnatá savana.

Národní park Tsitsikamma

Park Tsitsikama na území JAR byl založen v roce 1964 jako první jihoafrická rezervace. Tsitsikamma má dvě hlavní části: De Vasselot na západě a ústí řeky Storms na východě. K oběma částem parku vede klikatá asfaltka.

Hermanus

Toto malebné pobřežní městečko se nachází u zátoky Walker Bay. Návštěvníky do této části JAR přitahují zejména velryby. I přes pokročilý turismus v této oblasti JAR zde stále najdete krásné pláže. Asi 20 km od Hermanusu leží Stanford malá vesnička, která je důležitým řemeslným centrem a v jejímž středu si můžete prohlédnout krásné staré budovy chráněné státem JAR.

Johannesburg

Africké velkoměsto plné zeleni ale i kontrastu, mezi bohatými severními čtvrtěmi a těmi chudinskými, jež ústí k vysoké kriminalitě a alarmuje návštěvníky tohoto města k velké opatrnosti. [caption id="attachment_268" align="aligncenter" width="450"]Johannesburg Johannesburg[/caption]

Vinná stezka (Wine Route)

Vede největšími vinicemi jižní Afriky, které se rozprostírají kolem měst Stellenbosch a Ranschhoek.

Garden Route

Oblíbená stezka vedoucí západním Kapskem podél jihovýchodního pobřeží Tichého oceánu nabízí turistům krásné scenérie s pohádkovými plážemi, horami, lesy, ale i údolími s bohatou flórou.

Dračí hory

Přírodní rezervace, které dominuje nejmohutnější pohoří jižní Afriky, skrývá nejen krásnou přírodu ale i jeskynní malby staré 1500 let po křováckém kmeni Sánů.

Pláže Boulders

Pláže plné tučňáků leží ve městě Simonstown nedaleko Kapského města. Tučňáci na pláži u Simonstown [caption id="attachment_269" align="aligncenter" width="450"]Tučňáci na pláži Boulders Tučňáci na pláži Boulders[/caption]  

Až budete plánovat cestu do JAR, mohly by se vám hodit i nové plavky >>>

>>>
Zajímavosti
23. července 2014
Jaké kostice se skrývají ve Vaší podprsence?

Při výrobě našich podprsenek používáme kostice resp. dráty Galbline od firmy Metric. Firma Metric vyrábí dráty z pružného ocelového drátu, který je kalený v oleji. Tento drát je potažen plastem se zaobleným profilem a začištěným okrajem. Nehrozí tak protržení látky nebo alergické reakce. Tyto dráty mají dvě jedinečné vlastnosti: pevnost a zároveň pružnost.

Dráty Galbline mají ocelové jádro se speciálně tvarovaným ledvinkovým profilem. Tento profil zajistí, že čím více se kostice napne v podélném směru, tím více je přitisknuta k tělu. Díky této vlastnosti tak drát perfektně přilne k tělu a přizpůsobí se každému pohybu.

Dráty Galbline používáme ve dvo tloušťkách podle velikostí. Pro menší velikosti se používají tenčí dráty, pro větší velikosti pak dráty silnější.

Dráty Galbline jsou použité i v naší jarní Jeans Collection Podprsenka 0679 + brazilky 10679

Podprsenka 0679 + brazilky 10679

Zdroj: www.metricproducts.com

>>>
Tipy & rady
21. července 2014
Péče o plavky aneb, jak prodloužit životnost plavek

Zakoupili jste si nové plavky a chcete, aby Vám co nejdéle vydržely?

Plavky jsou šité z materiálů, které jsou obecně poměrně choulostivé. Výhody těchto materiálů jsou ale ty, že se nemačkají a rychle uschnou. K ničení plavek přispívají především pot, opalovací krémy, písek, slunce, chlor a mořská voda. Plavky nejsou nesmrtelné, ale pokud chcete, aby Vám vydržely co nejdéle, řiďte se následujícími pokyny:

 
01_investujte_do_kvality Pokud nechcete plavky na jedno použití, vyplatí se do plavek investovat větší částku.
02_pred_prvnim_nosenim_vyperte Před prvním použitím plavky vyperte ve vlažné vodě a nechte uschnout.
03_ne_mokre Plavky nenechávejte dlouho v igelitovém sáčku, čím déle jsou v sáčku tím déle na ně působí chlor nebo mořská sůl. Oboje plavky ničí.
04_vymachat Po návratu z koupaliště nebo pláže plavky vymáchejte ve vlažné čisté vodě.
05_nesusit_na_slunci Po vymáchání plavky jen lehce vyždímejte a pověste tak, aby nebyly na sluníčku.
06_neprolamovat Při skladování plavek s vyztuženými košíčky mějte na paměti, že košíčky nesmí být prolomené (stejně jako u podprsenek). Košíčky se prolomením ničí.
07_pracka Plavky neperte v pračce, nebo jen na velmi jemné programy bez ždímání a při teplotě 30°C. Plavky perte vždy v pracím sáčku a nikdy nepoužívejte aviváž, která ničí vlákna.
08_zehleni Plavky nesušte v sušičce a nežehlete.
09_opalovaci_krem Když se budete mazat opalovacím krémem, snažte se, aby se krém nedostal na plavky. Opalovací krémy mohou měnit barevnost plavek.
10_sprcha Po každém koupání se vysprchujte v čisté vlažné vodě.
11_dvoje_plavky Pokud máte dvoje plavky, doporučujeme je během dne vystřídat. Nejen materiálu, ale i vám nesvědčí, mít na sobě mokré plavky delší dobu.
12_lazne Pamatujte, že plavkám také nesvědčí nejrůznější termální lázně, výřivky, bahenní koupele, solária atd.
13_misto Až budete hledat ideální místo, ať už pro opalování nebo jen vystavování svých krásných plavek, vyhýbejte se drsným povrchům jako jsou okraje bazénů, pláže, dřevěné lavičky nebo si pod sebe dejte ručník.

Teď už víte jak na to, tak můžete vybírat plavky z nové kolekce nebo ve výprodeji!

>>>
Ze zákulisí
9. srpna 2014
FUERTEVENTURA - focení plavek 2015

Ano je to tak, začíná nám plavková sezóna 2014, prodeje jsou v plném proudu, plavková kolekce 2014 na všech obchodech a my již vyrazili s dokončenou kolekcí na příští rok.

Protože Mallorcu máme již procestovanou křížem krážem, zvolili jsme pro tentokrát jeden z Kanárských ostrovů a to FUERTEVENTURU.

Ostrov se opravdu vyznačuje nekrásnějšími plážemi Atlantiku s nádherným jemným pískem.

Náš týdenní pobyt na tomto ostrově byl ve znamení větru. Počasí nám docela přálo, bylo skoro celý týden slunečno, ale ten vítr… Dost často nám dal opravdu hodně zabrat a na videu, které si můžete prohlédnout je vidět, jak jsme bojovali s technikou, modelka měla stále plné oči i pusu plnou písku. Musíme se ale pochlubit, že jsme opět vybrali profesionálku, která se se vším poprala a byla prostě jedním slovem ÚŽASNÁ. Jmenuje se Sisa Križanová, je ze Slovenska, kde žije i pracuje a nejen tam, dlouho žila a pracovala také v italském Miláně.

Nemůžeme opomenout ani našeho fotografa, úžasného Jardu Šimandla, se kterým spolupracujeme již 10let. Jsme moc rádi, že ho máme, protože jeho fotky jsou vždy moc pěkné.

Fotili jsme mimo jiné místa hlavně na severu ostrova v oblasti, která se jmenuje Corralejo. Zde jsou k nalezení nejenom krásné a divoké pláže, ale i dlouhé písčité duny z písku, který byl na ostrov navát z Africké Sahary.

Většina pláží je kromě těch turistických je plná windsurfingových a kitových nadšenců, kteří řádí, až do západu slunce na moři. I to byl pro nás krásný zážitek.

Příští rok v našem novém seriálu se s vámi rádi podělíme a všechny zážitky, dnes jen malá ochutnávka, na co se těšit…

>>>
Soutěže
10. září 2014
Vyhrajte 10 lekcí aqua-aerobicu!

Chcete vyhrát 10 lekcí aqua-aerobicu v hodnotě 2100 Kč?

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a být mezi 5 vylosovanými!

Soutěžní otázka zní:

Na které provozovně (adrese) Baby Clubu Juklík probíhají lekce aqua-aerobicu?

Nápovědu naleznete zde: http://www.juklik.cz/kurzy-aqua-aerobic

Správné odpovědi zasílejte na email* internet@timo.cz nebo pište do zpráv na Facebook Timo

Podmínky soutěže:

- soutěž probíhá od 11. 9. do 24. 9. 2014 včetně

- každý soutěžící může poslat pouze jednu odpověď

- ze všech došlých odpovědí vylosujeme 5 výherců, kteří získají 10 lekcí aquaaerobicu v hodnotě 2100 Kč

* Zadáním e-mailové adresy uděluje účastník souhlas se zařazením e-mailové adresy do databáze společnosti Timo s.r.o. (dále také jako „organizátor“). Účastník výslovně uděluje souhlas organizátorovi k zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti (zejména formou e-mailu). Souhlas se poskytuje na dobu neurčitou, nejpozději do odvolání souhlasu. Účastník bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména, že poskytnutí údajů je dobrovolné, že svůj souhlas může bezplatně a písemně kdykoliv na adrese organizátora odvolat.
>>>

Timo s. r. o. – Přední český výrobce spodního prádla a plavek

Vítejte na stránkách internetového obchodu TIMO – výhradně české rodinné firmy se zaměřením na výrobu spodního prádla, plavek a pyžam pro ženy i muže. Naše prádlo se těší výborné kvalitě, modernímu vzhledu, typu i střihu a v neposlední řadě atraktivním cenám. TIMO se mj. specializuje na spodní prádlo pro plnější tvary a podprsenky větších velikostí. Pokud si nejste jisti, jakou velikost zvolit, zkontrolujte si raději své míry ve Velikostní tabulce. S jakýmikoliv dotazy nás neváhejte kontaktovat.

Specializací našeho e-shopu je Dámské spodní prádlo. Do této kategorie spadají především podprsenkykalhotky a tanga. Najdete zde však rozličné typy spodního prádla;sportovní podprsenkykojící podprsenky, stahovací a nechybí ani dámské prádlo v nadměrných velikostech. V nabídce máme také bezešvé prádlo značky StelleDonna, formující prádlo Sensi, naši vlastní kolekci stahovacího spodního prádla BODYFORM a bavlněné kalhotky SNELLY. K sehnání je u nás také protetické prádlo. Naše spodní prádlo, vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů, Vám zajistí komfort a bezpečí po celý den, ať už děláte cokoliv. Vás i Vašeho partnera neodolatelné prádlo od nás jistě potěší.

TIMO nemyslí pouze na ženy, ale také na jejich drahé polovičky a proto je v našem e-shopu k dispozici také pánské spodní prádlo. V našem sortimentu naleznete nejen klasické slipy, ale také moderní boxerky a trenýrky. I muži u nás tedy seženou vhodné prádlo pro jakoukoliv aktivitu, ať už se jedná o sport, práci na zahradě  nebo pracovní den v kanceláři.

Široký sortiment plavek TIMO uspokojí každého, nehledě na pohlaví, věk či konfekční velikost. K dispozici je vždy kolekce trendy plavek pro aktuální rok a zároveň výprodej modelů z předešlých let za atraktivní ceny. Pánské plavky i dámské plavky levně seženete právě u nás a na dovolené v zahraničí či na koupališti ve Vašem městě pak nepochybně zazáříte!

V kategorii Noční prádlo naleznete dámská pyžamadámské župany a pánská pyžama. Dámská pyžama zahrnují luxusní saténové noční košilky i klasické bavlněné soupravy. Pánská pyžama pak pánské noční košile a soupravy. Pyžamo TIMO je zárukou zdravého a ničím nerušeného spánku a 100% komfortu. Na výběr máte z různých barev, vzorů, délek a materiálů. Župany TIMO zaručují teplo a pohodlí a příjemný dámský župánek by v žádné domácnosti rozhodně chybět neměl. Najdete u nás župan na zip, s kapsou, s kapucí i s klasickým zavazováním kolem pasu.

Kromě aktuálních kolekcí je také k dispozici kategorie Výprodej, kde můžete vybírat levné kalhotky, podprsenky a další zboží, které je však k dispozici pouze v určitých velikostech či barvách. Zvláště oblíbená je sekce plavky výprodej a podprsenky výprodej.

Ať už sháníte neodmyslitelnou součást každého šatníku pro sebe, či pro svou drahou polovičku, věříme, že náš e-shop Vás nezklame. Přejeme šťastný výběr a ještě šťastnější nošení našeho prádla!

Timo, s. r. o. – Přední český výrobce spodního prádla a plavek na trhu

CREATED BY FLEXWEB Odkazy