Protetické prádlo a plavky

Protetické prádlo a plavky jsou určené pro ženy po nádorovém onemocnění prsu. Rádi bychom vás informovali o jednotlivých typech prádla a plavek, které nabízíme.

Než se pustíte do čtení, rádi bychom vás upozornili, že u našeho protetického prádla můžete zakoupit dva druhy kapsiček pro vložení epitézy: 
Podprsenky začínající číslem 62.. mají rovně našitou kapsičku. Tudíž je potřeba kapsičku pro vložení zdravého prsu vystřihnout.
Podprsenky začínající číslem 69.. mají tvarovanou kapsičku, která není potřeba vystříhnout. 

Stručný popis jednotlivých fazon

Podprsenky 6214, 6954 a 6947 jsou určené zejména pro ženy s menší velikostí a s nepříliš rozsáhlým chirurgickým zásahem. Tyto podprsenky jsou oproti klasickým protetickým podprsenkám nižší ve středovém díle a mají úzká ramínka. 

Další v pořadí jsou naprosto funkční střihy podprsenenek 6217, 6240 a 6241 vhodné pro všechny uvedené velikosti. Trojdílný koš z pevného materiálu perfektně udrží jak zdravý prs, tak epitézu a nedochází k prověšování epitézy ani k tomu, že by prs a epitéza měly každý jiný tvar. 6217 je v horním díle zdobena krajkou. 6240 je pevná, hladká výborně tvarující podprsenka. 6241 má košíček z jemného na dotek velice příjemného materiálu.


6237 a 6238 jsou podprsenky s moldovanými (tvarovanými) koši. Svým způsobem jsou obdobou klasických fazon s trojdílným košem, přičemž tento je vytvarován tepelně - lisováním, tj. beze švů. Lisované koše nejsou tak poddajné jako trojdílné, přesto jsou tyto podprsenky žádány pro svou hladkost a celistvost. Jsou vhodné pod šaty i trička.

Dvojdílný koš podprsenky 6219 je v současné době nejlevnější a má široký velikostní sortiment. 

6235 a 6236 se vyrábí ve třech barvách. Jsou vhodné jak pro menší, tak větší velikosti. Jsou vyrobeny z husté krajky, která je velmi pevná.

Jako předposlední představíme podprsenku 6248, která byla zařazena do kolekce roku 2009 a je stále velmi žádaná. Je vyrobena opět trojdílného střihu, s vyšším středem a zvolené materiály jsou určeny pro všechny ženy. 

Podprsenka 6949 je novinkou roku 2011. Požadavky trhu byly jasně dané. Podprsenka moderního vzhledu pro ženy, které chtějí nižší středový díl, méně široká a zdobená ramínka. Tato podprsenka se vyznačuje již tvarovanými kapsami, které není potřeba vystřihávat, lemovanými ramínky krajkou a také kosticí, která není u protetického prádla obvyklá.