Protetické prádlo a plavky

Protetické prádlo a plavky jsou určené pro ženy po nádorovém onemocnění prsu. Rádi bychom vás informovali o jednotlivých typech prádla a plavek, které nabízíme.
Než se pustíte do čtení, rádi bychom vás upozornili, že u našeho protetického prádla můžete zakoupit dva druhy kapsiček pro vložení epitézy:

Podprsenky začínají číslem 69.. mají tvarovanou kapsičku, která není potřeba vystřihnout. Kapsy jsou bezešvé, tvarované teplem pro větší konformitu a pohodlí.

Podprsenky začínající číslem 62.. mají rovně našitou kapsičku. Tudíž je potřeba kapsičku pro vložení zdravého prsu vystřihnout.Dělení dle typu košů

Moldovaný (tepelně vytvarovaný) – bezešvý košíček, pohodlný i estetický pod oblečením
6237, 6955

Šitý bez výztuže (trojdílný, T-střih) – tvar se velmi dobře přizpůsobí
6916, 6917, 6940, 6941, 6948, 6956, 6949

Koš šitý ze dvou dílů
6214, 6944, 6954

Šitý s výztuží (trojdílný jemně vyztužený košíček)
– 069057Stručný popis jednotlivých fazon

Podprsenky 62146954 a 6947 jsou určené zejména pro ženy s menší velikostí a s nepříliš rozsáhlým chirurgickým zásahem. Tyto podprsenky jsou oproti klasickým protetickým podprsenkám nižší ve středovém díle a mají úzká ramínka.

Další v pořadí jsou naprosto funkční střihy podprsenek 6917 6941 s vysokým středemvhodné pro všechny uvedené velikosti. Trojdílný koš z pevného materiálu perfektně udrží jak zdravý prs, tak epitézu a nedochází k prověšování epitézy ani k tomu, že by prs a epitéza měly rozdílný tvar. Nastavitelná široká ramínka jsou vypodložena neoprenem a zamezují zařezávání se do ramenou. 6917 je v horním díle zdobena krajkou. 6941 má košíček z jemného na dotek velice příjemného materiálu.

Podprsenka 06944 má vylepšená vypodložená molitanová ramínka a vysoký střed s novým typem moderního funkčního materiálu. Podprsenka v bílé barvě s jemným zdobením horního lemu podtrhuje krásu a jemnost ženy.

62376955 jsou podprsenky s moldovanými tvarovanými koši. Svým způsobem jsou obdobou klasických fazon s trojdílným košem, přičemž tento je vytvarován tepelně - lisováním, tj. beze švů. Lisované koše nejsou tak poddajné jako trojdílné, přesto jsou tyto podprsenky žádány pro svou hladkost a celistvost. Jsou vhodné pod šaty i trička.

Podprsenka 6949 je na trhu od roku 2011. Požadavky trhu byly jasně dané. Podprsenka moderního vzhledu pro ženy, které chtějí nižší středový díl, méně široká a zdobená ramínka. Tato podprsenka se vyznačuje, lemovanými ramínky krajkou a také kosticí, která není u protetického prádla obvyklá.

Jako předposlední představíme podprsenku 6948, která byla zařazena do kolekce roku 2009 a je stále velmi žádaná. Je vyrobena z trojdílného střihu, s vyšším středem a zvolené materiály jsou určeny pro všechny ženy. Tuto podprsenku nabízíme ve třech barvách a sedne 95 % našich zákaznic.

Novinkou na trhu od roku 2017 je podprsenka 069057, kterou nabízíme v bílé a tmavě modré barvě. Podprsenka má bezešvé kapsy tvarované na horkých formách. Je jedinou podprsenkou v naší kolekci, která má slabě vyztužené košíčky šité do T. Poradí si i s drobnými nedokonalostmi a tak má poprsí přirozený vzhled. Střed podprsenky je přesně přizpůsoben velikosti, a spolu s měkkým vytvarovaným tunýlkem v místě, kde bývá kostice, dokonale kopíruje obvod hrudníku. Jemný plastický vzor zvýrazňuje jemnost a čistotu střihu.

Během chladnějších dnů by měla každá žena nosit košilku, která nás chrání před zánětem ledvin, bolestí zad a dalšími zdravotními problémy. Proto nabízíme speciální protetickou košilku 6301, která má v sobě skrytou podprsenku s kapsičkami pro vložení epitézy a dvojitá nastavitelná ramínka.